2737
2739
عنوان

بیاین به هم اداب معاشرت یاد بدیم

13389 بازدید | 103 پست
دوستان سلام من گاهی میمونم که باید در بعضی موارد چی بگم .مثلا تو عزاها اگه بگیم امیدوارم غم اخرتون باشه بده؟ میگن یعنی چی؟یعنی طرف به زودی میمیره!یا موقع دست دادن به یه دوست نباید دستمون رو دست اون باشه چون معنیش اینه که من ار تو قویترم !اینا چندتا مثال بود بیاین به هم یاد بدیم که چطور مودبانه برخورد کنیم

ببین منم به همین مشکل خورده بودم.😢خانمای اینجا بهم دکترساینا رو معرفی کردن و منم از یکی از دکتراش ویزیت آنلاین گرفتم از خونه. و خیلی راضی بودم و مسالمم حل شد😍 بیا اینم لینکش ایشالا که مشکل توهم حل بشه😘

2728
ایرن جان من این حرف رو که اگر بگی غم اخرت باشه یعنی اینکه به زودی بمیری و این حرفها رو قبول ندارم. این یه مغلطه ایست که در مورد این ابراز همدردی دراوردن از خودشون. خب دو حالت که بیشتر نیست یا آدم زود میمیره و کمتر داغ عزیزانشو می بینه یا اینکه عمر طولانی می کنه و عزیزانش یکی یکی از دنیا می رند و مرگ همه رو می بینه. این یه جور ابراز همدردیه و به نظرم بد نیست و بی احترامی ای هم توش نیست. البته این نظر شخصی منه. به هر حال اصطلاحه و از قدیم بوده. حالا اگر خیلی حساسی می تونی بگی خدا بهتون صبر بده یا "مأجور" باشید
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
2738
به نظر من مودب بودن و قشنگ صحبت کردن و جای هر کلام را دونستن خیلی خوبه ولی با خط کش صحبت کردن رو دوست ندارم بیشتر دوس دارم صمیمی و بی ابهام صحبت کنم تا همه منظورم رو بفهمند
دخترهای عزیزم خدا بهترینها رو براتون رقم بزنه💜
البته با اینکه به مریض بگیم خدا بد نده مخالفم چون حقیقتا خدا بد نمی ده. پیشامده دیگه مریضی معمولا پیش میاد جزو طبیعت انسانه... در اینگونه مواقع وقتی با خبر می شیم که دوستی که عزیزش میداریم مریض شده به نظرتون چی می شه گفت که بار معناییش از نظر محبتی هم ارز خدا بد نده باشه ولی این جملهی بی محتوا نباشه؟
دخترکی شاد در من می‌زیست...که چونان شاپرک، به این‌سو و آن‌سو میپرید...خیال پرواز داشت... و آرزوی پروریدن نسلی...پر از غصه شد...از رویاهایش دست کشید...هنوز پا به سن نگذاشته بود که پیر شد...پولکِ بال‌هایش ریخت... پَرپَر شد...
منم با نظر هلن موافقم. اینجوری که همه باید بشینن مدام فکر کنند که چی می گن. اونهایی که فکر می کنند کمتر اداب اجتماعی بلدند بهتره بیشتر در اجتماع ظاهر شن و سعی کنند روی رفتارای ادمای مودب و فهیم و به اصطلاح باکلاس ( لزوما نه اون با کلاسی که تو جامعه باب شده) دقت کنند.
مهدیه جان ما هم همونو که شما گفتید می گیم در جواب حلالم کنید.اما اگر مریض غریبه یا همکار یا همکار یا همکلاسی مرد بود چی؟ اینجور موارد که نمی شه صمیمی حرف زد؟
2706