2737
2734
عنوان

کسی نبوده زایمان طبیعی راخت داشته باشه؟؟؟

| مشاهده متن کامل بحث + 6325 بازدید | 116 پست
سلام دوستان من زایمان اولم طبیعی بود یه دفعه دردم شروع شد تا رسیدم اورژانس دهانه رحمم 6 سانت باز شده بود 2 ساعت بعد دخترم بدنیا اومد درد شدیدش هم کلا 1 ساعت نشد خیلی راضی بودم بعدشم اذیت نشدم الانم تازه دومی رو باردارم دعا کنید این یکی هم خوب باشه نمیخوام سزارین بشم

بچه ها باورتون نمیشه!  برای بچم از «داستان من» با اسم و عکس خودش کتاب سفارش دادم، امروز رسید خیلی جذذذابه، شما هم برید ببینید، خوندن همه کتابها با اسم بچه خودتون مجانیه، کودکتون قهرمان داستان میشه، اینجا میتونید مجانی بخونید و سفارش بدید.

2728
سلام من نسبتا راحت زایمان کردم. ساعت 2 بعد از ظهر یه درد شبیه پریود داشتم که فقط یکی، دو دقیقه طول کشید. بعدش هم یه لکه ی خونی دیدم، ولی هیچ درد دیگه ای نداشتم. ساعت 12:30 شب کیسه ی آب دور بچه پاره شد و من حدودا ساعت 1 صبح توی بیمارستان بودم. تا ساعت 2:30 که فقط هر از چندی آب ازم خارج می شد و غیر از یه کمی لرز و درد سیاتیکم که از سه هفته قبل شروع شده بود و مال پایین اومدن بچه توی لگن بود، هیچ حس دیگه ای نداشتم. از ساعت 2:30 دردام شروع شد و ساعت 5 صبح هم زایمانم تموم شده بود.
خدایا شکرت .... خدایا بهم صبر و ظرفیت و عافیت و برکت بیشتری بده، تا بیشتر و بهتر قدر نعمت های تو رو بدونم ... خدایا شکرت
وفا جون پیاده روی خیلی کمک میکنه به زایمان راحت همینطور خوردن شربتهای گیاهی مثه تخم شربتی و البته میوه هایی که باعث روونتر کار کردن ببخشید روده هات بشه مرکبات مخصوصا گریپ فرود البته اگه داروی خاصی مصرف نمیکنی
وفا جون من راستش تا ماه آخر بارداری میگفتم سزارین.... ریس بخش یکی از پزشکانش رو فرستاد پیشم و باهام صحبت کرد گفت تیم جراحی ما بیست و چهار ساعته آماده است مطمئن باش کوچکترین خطری بخواد تهدیدت کنه سریع سزارین میکنیم ولی شانس زایمان طبیعی رو از خودت نگیر... که دیگه قبول کردم... باورت میشه وقتی وارد اتاق زایمان شدم با دیدن اون تجهیزات اتاق و آرامش و نور پردازی ملایم و شمع روشن و خلاصه هر چیزی که بهت احساس خوب میده ، نصف ترسم ریخت
yesterday you said tomorrow....just do it
2738
معجزه ضعیف کوچولو... چه تعبیر قشنگی وفا جون البته اینم بگم من چون دخترم یک ماه زود به دنیا اومد و وزنش دو کیلو و نیم بود و سرویکسم هم کوتاه بود خب قاعدتا این کمک کرد به زایمان راحتم.... طفلک معصومم از همون موقع هوای مامانش رو داشت...
yesterday you said tomorrow....just do it
من خودم زایمان طبیعی کردم و خوب البته که یه چند ساعتی درد کشیدم ولی اینقدر که بعد از زایمان راحت بودم باورم نمیشد... برعکس خواهرم با بیحسی از کمر سزارین کرد و سردد کشنده ای گرفته بودش علاوه بر جای زخمهای زیر شکمش و تبی که کرده بود تا 4 روز و همش میگه من اصلا لذت بدنیا اومدن بچمو تو اون لحظات پردرد نتونستم بفهمم
بجه ها آخه من شنیدم اگه بلد نباشیم درست زور بزنیم ممکنه از مقعد دچار مشکل بشیم.و بواسیر بشیم یا نمی دونم کمر درد و افتادگی رهم و مثانه و ... پس اینا چی آخه؟ تازه خودم دلم میخواد طبیعی باشه و بعضی وقتا شجاع میشم که حتما طبیعی . اما میگم نکنه نتونم. از آمپول زدن به بین دو مهره هم می ترسم میگم نکنه فلج بشم!!!!
2706